Çin'de Hayatta Kalma Kılavuzu

Giray Fidan

Çince, özellikle son yıllarda dünyada ve ülkemizde ilgi çeken dillerden biri olmaya başlamıştır.

Çince son yıllarda dünyada ve ülkemizde ilgi çeken dillerden biri olmaya başlamıştır. Uyuyan ejderhanın uyanmaya başladığını gören yerli yabancı sayısız insan Çinceye merak salmış; Çince belki de tarihte hiç görmediği kadar ilgi görmeye başlamıştır.

Elinizdeki kılavuz Türkiye’de doğan bu ihtiyaca bir nebze olsun cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Kılavuz Çince’nin yanında Çin’i ve Çinliyi anlamanıza yardımcı olacak. Çin’de bulunduğunuz süre boyunca yaşamınızı kolaylaştıracak birçok ayrıntıyı içermektedir.

En önemlisi ise bazı Çince telaffuzların yer aldığı bir CD’nin de bu eserle birlikte sizlere sunulmaktadır.

Giray Fidan
Giray Fidan

Giray Fidan, 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve Orta eğitimini Ankara Özel Yükseliş Kolejinde, Lise eğitimini Ankara Gazi Anadolu Lisesi ve Mustafa Kemal Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sinoloji Ana Bilim Dalı ve Pekin Dil ve Kültür Üniversitesinde tamamladı. Devlet bursuyla gittiği Pekin Merkez Milletler Üniversitesinde Tibetçe öğrenimi gördü. Halen Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sinoloji Ana Bilim Dalında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Çin devlet televizyonu CCTV’nin Türkiye belgeseline rehberlik, tercümanlık ve danışmanlık yaptı.

Yerli, yabancı birçok şirkete ve kuruluşa tercümanlık yaptı. Yeminli tercüman ve Çin dilinden profesyonel ülkesel türist rehberi. Çin’e defalarca gitti, uzun zaman kaldı ve araştırmalarda bulundu.

Halen yerli ve yabancı firmalara danışmanlık hizmetleri vermekte; Türkiye’de Çimli turistlere rehberlik yapmakta ve Çin’e düzenlenen kültür turlarında profesyonel rehberlik hizmetleri sunmaktadır.


Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe

Yayınevi: Vadi Yayınları

ISBN: 9786055830038